KOSGEB İnovasyon İstiyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme (KOSGEB) Daire Başkanı Mustafa Kaplan, kurumlarına para dağıtan bir kurum olarak bakılmaması gerektiğini belirterek girişimcilerden yenilik istediklerini belirtti.

KOSGEB, Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Ticaret Borsası’nın işbirliği ile yapılan girişimcilik kursunun ilk mezunları düzenlenen törenle belgelerini aldı. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan törenine KOSGEB Daire Başkanı Mustafa Kaplan, Denizli Belediye Başkanı Yardımcısı Mustafa Ünal, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler katıldı. Törende ilk olarak konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli insanın girişimcilik ruhuna sahip olduğunu bu tür kurslarında bu girişimcilerin sayısını arttırdığını belirtti.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ise yaptığı konuşmada, KOSGEB’in çalışmalarının önemli olduğunu belirterek, “Denizli Ticaret Odası olarak 14 bin 500 üyemiz bulunmakta. Üyelerimizin tüm sıkıntılarıyla ilgilenmek ve onların yaşamış olduğunu sıkıntılardan kurtarmak için elimizden gelen çalışmaları yapmaktayız. Bunlardan birisi de esnaflarımıza verilen can suyu kredisidir. Bu kredi sayesinde birçok esnafımız derin bir nefes almış ve kimi esnaflarımızda işlerini geliştirmişlerdir. Ama önemli bir sıkıntımız bulunmaktadır. KOSGEB’in projeleri onaylamasında odamızı temsilen kimsenin bulunmaması bizleri üzüyor. Çok sayıda üyesi bulunan odamızın da bu projeleri onaylarken ve incelerken, bir temsilcisinin KOSGEB’te olmasını istiyoruz” dedi.

KOSGEB Daire Başkanı Mustafa Kaplan ise, KOSGEB’in yeni anlayışı hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. KOSGEB olarak 2010 yılından itibaren girişimcilik ruhuna önem verdiklerini ve desteklemeler konusunda da bütçelerinde iki kat bir artış yaşandığını belirten Kaplan, “Girişimcilerimizin şu konuları bilmesini istiyoruz. Bizi para dağıtan bir kurum olarak görmesinler. Projesi olan kendisini girişimci olarak gören yenilikçi insanları destekliyoruz. Türkiye artık gelişen bir Türkiye. Türkiye’nin yeni ekonomik vizyonunda artık girişimciler olacak. Kursumuzu bitiren insanların kuracakları işlerde yenilikçi olmaları gerekmektedir. Örnek olarak bir iş yapacağınız zaman her zaman yeniliklere açık olmanız gerekiyor. Herkesin yaptığı işi yapmak kolay. Önemli olan girişimcilik ruhunuzla boş alanları bulmak ve o pazarda ilerlemektir. Eğer sizler bu şekilde çalışırsanız her zaman arkanızda olduğunuzu bilmenizi isteriz” dedi.

Konuşmaların ardından girişimcilik kursunu başarıyla bitiren 165 kursiyerlere belgeleri verildi.

Kobi-Line Bilgi Merkezi 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: