Beşinci Durak Çorum

Halkbank ve KOSGEB’in ortak yürüttüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında Çorum’da 30 kişiye eğitim verildiği bildirildi.

Halkbank’tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesi ve yeni girişimcilerin sayısının hızla artması amacıyla Halkbank’ın KOSGEB’le birlikte hayata geçirdiği eğitimlere Çorum’da 30 kişinin katıldığı ifade edildi.

Eğitimi tamamlayıp iş planlarını 15 gün içinde başarıyla hazırlayan girişimcilere sertifikalarının törenle verileceğinin belirtildiği açıklamada, Kastamonu, Kahramanmaraş, Isparta ve Erzurum’un ardından Çorum’da düzenlenen 5. eğitimle birlikte ulaşılan kişi sayısının 150 olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Halkbank ve KOSGEB’in, proje kapsamında Çorumlu girişimci adaylarına yeni iş geliştirme, piyasa analizi, finansal planlama gibi temel konularda eğitim verdiği vurgulanarak, eğitimi tamamlayan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin 30 bin liralık geri ödemesiz ve 70 bin liralık faizsiz geri ödemeli KOSGEB destek paketine başvurma hakkına sahip olacağı ifade edildi.

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel, Halkbank’ın üreten Türkiye’ye sunduğu çok yönlü desteğin kapsamını bu tip projelerle daha da genişlettiğine dikkati çekerek, girişimcilik eğitimi programının Türkiye’de girişimcilik kültürünün gelişmesinde ve yaygınlaşmasında önemli bir ateşleyici güç olacağına inandıklarını ifade etti.

Programda Halkbank üst düzey yöneticilerinin de mesleki deneyimlerini katılımcılara aktararak eğitim verdiğini belirten Aksel, “Orta Karadeniz’in yükselen ve parlayan yıldızı Çorum’la devam eden bu yolculukta toplam 20 şehrimizde girişimcilere ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: