Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı’nın, gençlerin iş gücü piyasasına katılımını arttırmak yönünde katkı sağlamasının beklendiğini belirtti.

Vali Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, programın temel hedefinin, gençleri istihdama teşvik etme ve onların işsizlik oranını azaltarak, daha fazla kişinin istihdamını sağlamak olduğunu ifade etti.

Programın amacına da değinen Demirtaş, “Programın gençlerin iş gücü piyasasına katılımını artırmak yönünde katkı sağlaması beklenmektedir” düşüncesini aktardı.

15-29 yaş arasındaki işsizlik oranının genel işsizlik oranından daha yüksek olduğunu vurgulayan Demirtaş, bu bağlamda uygulanacak olan hibe programının, bu sorunların bir kısmıyla mücadele etmek üzere tasarlandığını ifade etti.

Program kapsamında hazırlanacak proje tekliflerinin 8 Şubat’a kadar sunulması gerektiğine dikkati çeken Demirtaş, programa başvuracakların “www.ikg.gov.tr” ve “www.csgb.gov.tr” internet adreslerinden detaylı bilgiye ulaşılabileceklerini kaydetti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: