ESO ve KOSGEB’den Girişimcilere Destek

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Eskişehir Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitiminde başarılı olanlara sertifikaları törenle verildi.

ESO Başkanı Savaş Özaydemir, ESO Meclis Salonu’nda düzenlenen törende, eğitim sonucunda iş kuracak olanların cesaretleri kırılmadan, fedakârlıkla çalışmaları gerektiğini bildirdi.

Başarının temel kurallarından birini, sportmen düşünceye sahip olmak diye niteleyen Özaydemir, şöyle konuştu:

“Galip gelmek de yenilmek de var. Başarısızlık olursa ders almak ve yılmamak gerek. Moralinizi yüksek tutun. Paylaşımcı olun. Ne kadar paylaşırsanız o kadar destek görürsünüz ancak karınızın yüzde 10’undan fazlasını firma dışına çıkarmayın, büyüyemezsiniz. Buna maaşınız da dahil. Biraz kazanınca hemen gayrimenkule yatırım yapmayın, yeni arabalar alıp hava atmayın. Firma dışına para çıkardıkça benim sözümü hatırlayın. Zenginlikler herkes için, fakirlikler ise işini bilmeyenler içindir. Bu yüzden burada paranın peşinde olmayın, iş yapın.”

30 Bin Lira Hibe 70 Bin Lira Faizsiz Kredi

KOSGEB İl Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu da kira, personel, yazılım, makine desteği olmak üzere toplam 30 bin lira hibe desteği verdiklerini söyledi.

Bu hibeye ek olarak istenirse 70 bin lira faizsiz kredi verebileceklerini anlatan Eskicioğlu, böylece toplam desteğin 100 bin liraya ulaşacağını ifade etti.

Bir gazetecinin, KOSGEB’in bütçe sıkıntısı yaşadığı iddiasıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Eskicioğlu, “KOSGEB’in bir dönem bütçe sıkıntısı olmuştu. Ancak geçtiğimiz günlerde alınan 104 milyon liralık ek bütçeyle bekleyen ödemeler hemen yapıldı. Bunların içinde KOBİ’lerin bekleyen ödemeleri vardı ama girişimcilerin yoktu. Bundan sonra da bütçe sıkıntısı yaşanacağını tahmin etmiyoruz” dedi. Daha sonra, iki aylık eğitim sonunda başarılı olan 29 girişimciye sertifikaları teslim edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: