Hibe Ödemelerine Başlanıyor

TKDK Amasya İl Koordinatörü Yusuf Bayram, 3. ve 4. başvuru çağrı dönemlerinde teslim alınan ve sözleşme imzalanan projelerden dört tanesinin yatırımlarını tamamlayarak, hibe ödemelerini almak üzere müracaat ettiklerini söyledi.

TKDK İl Koordinatörü Bayram, şunları ifade etti: “Üçüncü başvuru çağrı döneminde teslim alınan ‘Suluova Organize Besi Bölgesi’nde kurulan 100 başlık besi işletmesi ve Suluova ilçesi Kerimoğlu köyünde yatırımı tamamlanan 250 başlık besi işletmesinin yatırımları tamamlanmıştır. Dördüncü başvuru çağrı döneminde teslim alınan, Amasya merkeze bağlı Sevincer köyünde kurulan 50 başlık besi işletmesi ve yine il merkezine bağlı Doğantepe kasabası sınırlarında yatırımı tamamlanan 250 başlık besi işletmesi için ödeme talep paketleri, başvuru sahipleri tarafından il koordinatörlüğümüze teslim edildi. Yatırımı tamamlanan işletmelerimiz, kamu ve halk sağlığı, hayvan refahı, gübre yönetimi, çevre koruma ve iş güvenliği gibi konularda ‘Avrupa Birliği Standartları’nı yakalayarak, ilimizde faaliyet gösteren diğer işletmelerden farklılık göstermektedir.

Makine ekipman alımı ve inşaat işleri içeren yatırımlarını tamamlayan işletmeler toplam harcama tutarı olan 3 milyon 38 bin 581 lira üzerinden 1 milyon 844 bin 885 lira destek talep edilmiş olup, yapılacak idari ve yerinde kontrollerin ardından hibe ödemeleri yapılacaktır.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: