21 Milyonluk Hibe Geliyor!

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Ulusal Kalkınma Planı’nın yıl ortasına kadar bitirilerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, başkanlığını yapacağı bir kurul tarafından onaylanıp işlerlik kazanacağını bildirdi.

Üstün,  yaptığı açıklamada, Ulusal Kalkınma Planlarının hazırlık sürecinde, Kalkınma Ajanslarının büyük bir sınavdan geçtiğini belirterek, Ulusal Kalkınma Planı’nın özellikle yerelin ilk kez çok daha fazla dinlendiği ve kendini ifade ettiği şekilde hazırlanmasının önem taşıdığını kaydetti.

Ajans olarak yaptıkları bölge kalkınma planının, 2014-2023 yılları arasında kullanılacak Ulusal Kalkınma Planı’nın temelini oluşturacağını anlatan Üstün, ”Biz, Trakya Kalkınma Ajansı’nın bölgesel kalkınma planını oluştururken aslında Ulusal Kalkınma Planı’nın da Trakya parçasını oluşturuyoruz. Bu plan özellikle yılın ortasına kadar bitirilecek, belirli süreçlerden geçecek ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yapacağı bir kurul tarafından onaylanarak işlerlik kazanacak” şeklinde konuştu.

Üstün, Bölge Kalkınma Ajanslarının yaptığı bölge planları baz alınarak oluşturulacak Ulusal Kalkınma Planı’nın, Kalkınma Ajanslarını çok daha önemli kurumlar haline getireceğini bildirdi.

Yeni Dönemde 21 Milyon Liralık Hibe

Üstün, Trakya Kalkınma Ajansı’nın yeni dönemde üç ana başlık altında 21 milyon liralık hibe dağıtacağına dikkati çekerek, 22 Şubat tarihine kadar ilgili kurum, kuruluş ve firmalardan projeler beklediklerini kaydetti.

Yeni yılın başlarında en aktif olarak çalışacakları konunun hibe programları olacağını vurgulayan Üstün, hibe programlarında kendilerine sunulan projelerin tamamen konusunda uzmanlaşmış bağımsız denetçiler tarafından incelendiğini söyledi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: