236 Milyon Euro Hibe Verilecek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı kapsamında hibe edilecek 236 milyon Euro için proje beklediklerini söyledi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı hakkında bilgi vermek için kurum çalışanları ile birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Dağıtılacak hibe için Denizli’deki yatırımcıları beklediklerini belirten Dağdeviren, “Tarım, hayvancılık ve kırsal turizm gibi birçok alanda proje kabul edeceğimiz projelere Türkiye’de 236 milyon Euro hibe desteği sağlanacak. Bu hibeyi süt üreten tarımsal işletmeler, et üreten tarımsal işletmeler, süt ürünleri işletme ve pazarlama, et ürünleri işletme ve pazarlama, meyve, sebze işleme ve pazarlama, su ürünleri işleme ve pazarlama, çiftçilik faaliyetleri, yerel ürünler ve mikro işletmeler, kırsal turizm ve kültür balıkçılığı vereceğiz. 15 Mart’a kadar projeleri bekliyoruz” dedi.

TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü olarak olarak hibelerin Denizli’deki yatırımcılar tarafından kullanılmasını arzu ettiklerini ifade eden Dağdeviren, yapılacak yatırımlarla kırsal kesimde istihdamın artacağını, köyden kente göçün önleneceğini, AB standartlarında üretim yapan işletmelerin sayısı artacağını ve tarımsal ürünlerin Avrupa pazarına erişiminin kolaylaşacağını belirtti. Dağdeviren, fonların kullanılmazsa AB’ye üye ve aday üye ülkelere geri gönderileceğini de sözlerine ekleyerek, “Bu milli bir mesele haline geldi. Bu paranın Türkiye’de kullanılması çok önemli” diye konuştu.

TKDK Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, projeye göre verilecek hibenin 5 bin Euro ile 3 milyon Euro arasında değiştiğini bildirdi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: