KOSGEB 30 Bin TL Hibe Destekli Kurs Düzenledi


Yozgat Akdağmadeni Belediye Başkanlığı ilçedeki gençlere yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi başlattı. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, hazırlayacakları proje karşılığında 30 bin TL hibe destek alabilecek.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, gençlerin kendi işini kurmaları adına bu imkânlardan faydalanılması gerektiğini söyledi. Başkan Daştan, “İlçemizde bulunan gençlerimize yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecektir. 1 ay boyunca sürecek olan eğitimlere katılan kursiyerlerimiz kurs sonunda uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Sertifika ile hazırladıkları projeyle birlikte 30 bin TL’ ye kadar karşılıksız hibe desteği alacaklardır.” dedi.

Belediye olarak sosyal anlamda halkın refah seviyesi yükseltecek çalışmalar içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Daştan, “Belediyenin görevi sadece alt yapı ve üst yapı değildir. Onlar zaten belediyenin asli görevleridir. Önemli olan işsizliğin giderilmesine yönelik yapılan çalışmalardır. Biz de bu bilinçle KOSGEB Genç Girişimciler Kurulu işbirliği ile işsizlerimize yönelik böyle bir proje hazırladık. Bu eğitim sonucunda girişimci gençlerimize yeni fırsatlar doğmuş olacak ve belki de kendi işlerinin patronları olarak toplum içerisinde daha etkin bir rol alacaklardır. Başvurular başladı. Başvurmak isteyen adaylarımız belediyemiz yazı işleri müdürlüğüne gelmeleri gerekmektedir. Bu vesile ile kendi işini kurarak bu imkânlardan faydalanmak isteyen işsiz gençlerimizi belediyemize bekliyoruz.” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: