30 Bin TL Hibe Desteği Geliyor

Balıkesir’de genç girişimcilere KOSGEB tarafından 30 bin TL hibe desteği verilecek. Girişimcilik kursunu bitirip sertifika alanlar 30 bin TL KOSGEB hibesini almaya hak kazanacak. Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nce düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Hizmet alımı ihalesini kazanan BESOB (Balıkesir Esnaf ve Sanatkârları Birliği) tarafından ilk olarak 4 Mart Pazartesi günü Balıkesir Merkez ve Gömeç olmak üzere 25’er kişilik gruplara uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmeye başlandı. Balıkesir Grubu eğitimleri BESOB toplantı salonunda, Gömeç Grubu eğitimleri Gömeç Kaymakamlığı binasında gerçekleşiyor.

BESOB ile Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini yürüten BUGEMİ Ltd. Şti. Yön. Kur. Bşk. KOSGEB Girişimcilik eğitmeni Murat Taşkın ve eğitmen Yasemin Arslan GÜVEN tarafından verilen Eğitimlerde, girişimci adaylarına bir işletmenin sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi ve yönetilebilmesine dair temel bilgiler aktarılıyor. Pazarlama, üretim, yönetim, finans, iş planı hazırlanması ve sunulması konularını içeren eğitimler süresince katılımcılar uygulamalı olarak gerçekleştirecekleri çalışmalar ile önemli bir deneyime sahip olacaklar. Eğitimleri başarı ile tamamlayan girişimci adaylarının bundan sonra irtibat halinde olacakları kurum ise KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürlüğü olacak.

Geçtiğimiz hafta Eğitimlere katılmaya hak kazanan 25’er kişi Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nde ve Gömeç Kaymakamlığında düzenlenen mülakatlarda belirlenmişti. İlk grup eğitimleri 15 Mart 2013 Cuma günü tamamlanacak.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: