Artık İş Hayatına Hazırlar

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Süleyman Demirel Üniversitesi’nin (SDÜ) işbirliğinde gerçekleştirilen ilk uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı. Toplam 70 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 30 girişimci adayına katılım belgeleri törenle verildi.

Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi, sürdürülebilir işletmeler kurulabilmesi amacıyla gerçekleştirilen eğitimi başarıyla bitirenler için SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde (SDÜ YBEM) tören düzenlendi.

Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin üniversitenin bünyesinde Isparta’da sosyal ve ekonomik hayatın gelişimine katkı sağlamak üzere kurulduğunu belirten SDÜ YBEM Müdürü Doç. Dr. Orhan Adıgüzel, merkez olarak bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini istediklerini, bu doğrultuda çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Kendi işini kurmak isteyen kursa katılan girişimci adaylarının iş planı hazırlamasının KOSGEB’den girişimcilik desteği almak için önemli bir süreç olduğunu hatırlatan KOSGEB Müdürü Yurdun Yıldırım ise “İş planını ne kadar bilinçli hazırlarsanız, desteği alırken de işinizi yürütürken de o kadar rahat edersiniz. İşbirliği ve emekleri için BAKA, üniversitemiz, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne ve katılımları için kursiyerlerimize de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Girişimciler adına açıklama yapan Ayşe Özay da katkılarından dolayı bütün herkese teşekkür etti. Özay, eğitimde çok yeni bilgiler öğrendiklerini, eğitimle, eksiklerini görerek, girişimcilik hayatlarında lazım olacak yeni bilgiler öğrendiklerini ifade etti. Konuşmaların ardından eğitimi başarıyla bitiren kursiyerlere katılım belgeleri takdim edildi.

Öte yandan 70 saatlik eğitimleri başarıyla tamamlayan ve iş planı KOSGEB kurulunca kabul gören yeni girişimciler, KOSGEB’den 3 bin lira işletme kuruluş desteği, 15 bin lira kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteğinden, ayrıca 12 bin lira işletme giderleri desteği ile birlikte toplam 30 bin lira karşılıksız destek alabiliyorlar. Girişimciler, talep etmeleri halinde ayrıca 70 bin liraya kadar ilk iki yıl ödemesiz 4 yıl vadeli krediden de yararlanabilecek.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: