TÜBİTAK Destekleri

tubitak
TÜBİTAK destekleri Ar-Ge Projelere dayandığı için öncelikle bunu açalım; Ar-Ge sadece dünyada ya da Türkiye’de hiç üretilmeyen bir ürünü ilk kez geliştirmek değildir. Komşu firmanızda üretilen bir ürünün firmanızda ilk defa üretilebilmesi için gerçekleştirilen çalışmalar da aynı zamanda bir Ar-Ge’dir ve TÜBİTAK tarafından desteklenebilmektedir.

TÜBİTAK, KOBİ’lerin mevcut ürünlerini geliştirebilmeleri, yeni ürün üretebilmeleri, katma değer yaratan (fiyat, kalite, mukavemet, kullanım kolaylığı vs.) çalışmaların gerçekleştirebilmeleri için 400.000 YTL ye kadar geri ödemesiz ‘hibe’ desteği sağlamaktadır. Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB), teknolojinin toplumsal faydaya dönüşme sürecini hızlandırmak amacıyla, ülkemiz özel sektör kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Böylelikle, ülkemiz kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme yeteneğinin, yenilikçilik kültürünün ve rekabet gücünün arttırılması hedeflenmektedir. TEYDEB, bahsedilen hedefler doğrultusunda, destek programları tasarlamakta ve yürütmektedir.

Ulusal fon mekanizmalarının ana kaynağı TÜBİTAK destekleridir. TÜBİTAK destekleri 4 ana grupta özetlenebilir:

1) Sanayi Ar-Ge Proje Destekleri

2) Akademik Ar-Ge Destekleri

3) Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleri

4) Bilim ve Toplum Proje Destekleri

Bir özel sektör kuruluşu, TÜBİTAK’tan Ar-Ge projeleri için finansal destek alabilir; enstitülerimizle işbirliği içinde tüm test, analiz, sistem kurma ve geliştirme çalışmalarını yürütebilir; danışmanlık ve eğitim hizmetleri alabilir; uluslararası işbirlikleri geliştirebilir; bilim ve teknoloji dünyasıyla ilgili veri tabanlarından yararlanabilir.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: