Nitelikli Eleman Desteği

sahis_sirketi1

 

Bu Desteğin Amacı ve Kapsamı:

İşletmelerin teknoloji düzeyinin yükseltilmesi, ürün kalitesinin ve yeni ürünlerin geliştirilmesi, verimliliğin ve yurtiçi-yurtdışı pazarlarda rekabet gücünün artırılmasının sağlanması amacı ile işletmelere/işletici kuruluşlara ve KOSGEB ile işbirliği içinde yürütülen ulusal/uluslararası projelere nitelikli eleman temini için destek verilmesidir.

Nasıl faydalanılır?

Nitelikli eleman desteği için fakülte mezunu elemanların aynı firma üzerinde son 4 aylık sigorta geçmişi bulunmaması gerekmektedir. KOSGEB Resmi Web sitesinden Genel Destek Başvurusunu sağlandıktan sonra elemanın kimlik bilgileri doğrultusunda nitelikli eleman destek başvurusu yapılmalıdır. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra gerekli evrakların KOSGEB’e teslim edilmesi halinde söz konusu elemanın maaşının %50’si KOSGEB tarafından size ödenmektedir.

Bu Destekten Beklenen Yararlar:

Belirtilen limitler dâhilinde işin gereği olarak birden fazla nitelikli eleman çalıştırılabilir, ancak desteğin üst limiti tamamlandığı takdirde KOSGEB desteği sona erer. Bu destek sayesinde KOBİ’ler bünyelerinde bulunan kalifiye eleman sayısını arttıracak ve bununla birlikte, pazarlama, satın alma, üretim süreçlerini güçlendirecekler.

Bu Destekten Kimler Yararlanabilir?

KOBİ tanımına uyan bütün işletmeler yararlanabileceklerdir.

Destek Limiti Nedir?

İşletmede çalışacak olan üniversite mezunu personelin maaş giderleri 20.000 TL’ ye kadar KOSGEB tarafından geri ödemesiz hibe olarak karşılanmaktadır.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: