Girişimcilik Kursu’nu Tamamlayanlara Sertifika

ABİGEM Girişimcilik Kursu’nu Tamamlayanlara Sertifika Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ve KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen, uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 90 kursiyere törenle sertifika verildi. Sertifika töreninde konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir, gençlere girişimciliğin önemini anlattı.

Gençlerden risk almalarını, hür düşünmelerini isteyen Demir, “Umut ediyorum ki bir süre sonra hepiniz KOSGEB’den destek alarak kendi işletmelerinizi açacaksınız ve ilimizdeki ticari hayatının bir ferdi olacaksınız. Önünüze çıkan bu destek fırsatını iyi değerlendirdiğiniz takdirde hem bir ticari kazanç elde edeceksiniz hem de şehrimizin ekonomisine bir katkınız olacak. Sakın aldığınız bu belgeleri evinizin bir köşesinde saklamayın, en iyi şekilde değerlendirin.” diye konuştu.

Daha sonra girişimcilik programını tamamlayıp, “Girişimcilik Özelliklerinin Sınanması”, “İş Fikri Geliştirme”, “Pazar Araştırması” ve “Pazarlama Planlaması” gibi konularında eğitim olan 90 kursiyere törenle sertifikaları verildi. Sertifika törenine; ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir, KOSGEB Erzurum Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Çarlıoğlu, ETSO Genel Sekreteri Harun Delibaş, ABİGEM Koordinatörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Uzmanı Fatih Yılmaz ve kursiyerler katıldı. ”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: