Yatırımlar Bu Desteklerle Hayat Buldu!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü’ne toplam 20 milyon 344 bin lira yatırım bedeli olan 15 adet proje başvurusunda bulunuldu. Bu projelere ödenmesi planlanan hibe miktarı ise 10 milyon 980 bin lira. Yatırımcılara, projelerinin kabul edilmesi durumunda, yüzde 50 ile yüzde 65 arasındaki oranlarda hibe verilmesi amaçlanıyor.

TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk yaptığı yazılı açıklamada, 9 ve 10. başvuru çağrı döneminde 20 milyon 344 bin lira tutarında olan 15 adet proje başvurusu alındığını söyledi. Asiltürk, bu projelerin hibe tutarlarının ise 10 milyon 980 bin lira olma kararını vurguladı.

Yatırımların hayat bulduğunda bölgede istihdamın artıp, yatırım yapmak isteyenlere örnek teşkil edebileceğini ifade eden Asiltürk, böylelikle daha sonraki çağrı dönemlerinde proje başvurularının artacağına inandığını söyledi.

TKDK’ya 9 ve 10. dönemde başvuru yapılan yatırımların başlıkları ise şu şekilde; 2 adet süt üreten işletmelere (mandıra) yatırımı, 3 adet et üreten işletmelere (besi ahırı ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği) yatırımı,1 adet süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırım, 1 adet et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırım, 1 adet meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırım, 1 adet arıcılık projesi, 1 adet tıbbi ve aromatik bitkiler projesi, 2 adet mikro işletmelerin geliştirilmesi projesi ve 3 adet kırsal turizm projesi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: