11. Teklif Çağrısı İçin Hazırlıklar Başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa il Koordinatörlüğü, 9. ve 10. başvuru çağrı dönemlerinin ardından 11. başvuru çağrı dönemi için hazırlıklara başladı.

TKDK Manisa İl Koordinatörü Ahmet Işık, düzenlediği basın toplantısında yaz sonunda 11. başvuru çağrı döneminin başlayabileceğini söyledi. Bir aylık titiz bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Işık, “Manisa Sanayi ve Ticaret Odası’ndan alınan veriler ve ilgili sektörlerin incelenmesi sonucu tespit edilen hedef kitle, davetiye formatında, bu sektör temsilcilerine fiilen bizzat Koordinatörlüğümüz uzmanları tarafından, işletmelerinde kendilerine ulaştırılmıştır. Kırsal Turizm tedbirinde ağırlıklı hedef kitle olarak benzin istasyon işletmeleri ve donatıları, kırsal alanda faaliyet gösteren restoran, lokanta ve otellere davetiyeler tevdi edilmiştir” diye konuştu.

11. Çağrı dönemine ilişkin beklentilerini ve Kırsal Turizm başta olmak üzere diğer kabul edilecek proje sahaları ve hibe oranları hakkında da bilgi veren Işık, şöyle devam etti: “Süt üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlara yüzde 50’den yüzde 65’e kadar hibe destek ve 1 milyon Avro’ya kadar proje kabulü, et üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlara yüzde 50 den yüzde 65’e kadar hibe destek; kırmızı et üreten işletmelere 1 milyon Avro ve kanatlı eti üreten işletmelere de 500 bin Avro’ya kadar proje kabulü, Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 3 milyon Avro’ya kadar proje kabulü, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 3 milyon Avro’ya kadar proje kabulü, meyve-sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 1 milyon 250 bin Avro’ya kadar proje kabulü, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 1 milyon 500 bin Avro’ya kadar proje kabulü, kırsal ve ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımlara yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 250 bin Avro’ya kadar proje kabulü, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesine yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 250 bin Avro’ya kadar proje kabulü, kırsal turizm faaliyetlerine yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe destek ve 400 bin Avro’ya kadar proje kabulü, kültür balıkçılığının geliştirilmesine yönelik yatırımlara ise yüzde 50 hibe destek ve 200 bin Avro’ya kadar proje kabulü şeklinde.”

Manisa’daki dikkat çeken sektörleri de açıklayan Işık, “Kanatlı sektörü, yani tavuk kümesleri sektörüyle ilgili olarak ciddi bir talep var. Süt ürünlerinin işlemesi sektörü var. Manisa için her sektörden ciddi bir talep var. Tıbbi aromatik bitkilerden et ürünlerinden işlenmesine kadar pek çok sektörde talep var. Ancak kanatlı sektörlerde daha fazla talep alıyoruz” şeklinde kaydetti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: