Tarım ve Hayvancılığa Yeni Destekler Geliyor!

Türkiye genelinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere özel yüzde 50 makine ve ekipman desteği için başvurular başladı.

Türkiye’nin 81 il ve tüm ilçelerinde uygulanan destekleme programı ile ilgili olarak Kozan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de çiftçilerin bu konuda müracaatlarının alındığı kaydedildi. Konu ile ilgili Kozan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Tanrıverdi açıklama yaptı.

Tanrıverdi; “Bakanlığımız tarafından ülkemizin dört bir yanında çiftçilikle uğraşan ailelere yüzde elli hibe devlet destekli makine ve ekipman desteği konusunda ilçemizde de bu konuda çiftçilerimizin başvurularını kabul etmeye başladık. Bakanlığımız tarafından yayınlanan uygulama tebliğ ve talimatına göre bu destekleme programından ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi)’ne kaydını yaptırmış gerçek kişiler 50 bin liraya kadar, şirketler, tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve üst birlikler 100 bin lirasına kadar yüzde elli devlet destekli hibe makine ve ekipman desteğinden yararlanabilirler. Bu destekleme paketinden arıcılarımız, çiftçilerimiz, su ürünleri yetiştiricilerimiz, büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimiz yararlanabilirler. Yüzde elli hibe devlet destekli makine ve ekipman desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerimiz müracaatlarını 20 Temmuz 2013 tarihinde mesai bitimine kadar yapabilirler,” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: