TKDK’da Proje Sözleşmeleri Törenle İmzalandı

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, TKDK Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, TKDK‘nın çiftçinin Avrupa Birliği yolunda yatırımlarının desteklenmesi ve kalkınmasının sağlanması konusunda uygun kredi ve hibe desteği sunduğunu, Elazığ’ın bu süreçten yeteri kadar istifade etmesi gerektiğini belirtti.

TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan ise 2012 yılında kuruluşu gerçekleştiren kurumun yaptığı çalışmaların ilk meyvelerini almaya başladığını belirtti.

Avrupa Birliği akreditasyon sürecinden sonra aldıkları yetkiyle çıktıkları proje çağrılarında toplam yatırım tutarı 52 milyon, hibe tutarı ise 6.4 milyon lira olan 53 proje kabulü gerçekleştirdiklerini ifade eden Karahan, ilk etapta 8 adet projeyle sözleşme imzalama aşamasına geldiklerini ve bunların yatırım tutarının 10,2, hibe tutarının ise 6,4 milyon lira olduğunu kaydetti.

Törene, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Kaygusuz ve proje sahipleri katıldı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: