Çiftçiye Makine ve Ekipman Desteği

Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından alınan başvuruların tamamlanmasıyla birlikte rakamlarda belli oldu. Hibeden yararlanmak isteyen 245 çiftçi başvuruda bulunurken, en fazla ilgiyi mibzer gördü. 109 çiftçi mibzer alımı için başvuruda bulundu.

Başvuru yapılan tarımsal makine sayıları şöyle: “47 adet Balya Makinesi, 109 adet mibzer, 4 adet El Traktörü, 30 adet diskli tırmık, 6 adet yem hazırlama makinesi, 21 adet pancar söküm makinesi, 4 adet pülvelizatör, 2 adet taş toplama makinesi, 5 adet sap toplama saman makinesi, 10 adet toprak frezesi, 4 adet süt sağım ünitesi soğutma tankı, 1 adet sıra arası çapa makinesi, 1 adet silaj makinesi.”

Bu destekleme kalemi ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaşacağını kaydeden Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Karlı, “Bu hibe ile daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek amaçlanmıştır” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: