Makine ve Ekipmandan Yararlanacak Çiftçiler Belirlendi

2013 yılı kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında makine ve ekipman almaya hak kazanan yatırımcılar açıklandı.

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticinin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek için makine ve ekipman alımının desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen 2013 yılı tebliği kapsamında İl genelinde yüzde 50 hibe destekli makine ve ekipmandan yararlanacak çiftçiler belirlendi.

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Bakanlık tarafından Giresun’a tahsis edilen ödenek çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda 1606 çiftçinin desteklemeden yararlandırıldığını ifade edildi.

Açıklamada, 26 Haziran 2013 tarihinde başlayıp 22 Temmuz 2013 tarihinde sona eren başvuru sürecinde toplam bin 669 adet makine ve ekipman müracaatı alındığı ve Bakanlık tarafından Giresun’a tahsis edilen ödenek çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda İl genelinde 1606 kişinin desteklemeden yararlandırıldığına dikkat çekildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: