KOSGEB’den Engelli Girişimcilere Büyük Destek

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen bu destek ile engelli vatandaşlar ilk olarak eğitim görerek, kuracakları iş konusunda yeterli bilgiye sahip olacaklar. Daha sonrasında ise 100 Bin TL kredi ile eğitimi verilen iş konusunda iş sahibi olmaları sağlanacak. Kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlar KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanacak.

Engellilere özel verilecek bu destek kredisi 4 aşamadan oluşuyor. İşletmenin kuruluşu, malzeme alımı ve işletme gideri için verilecek destekler geri ödemesiz, sabit yatırım için verilecek 70 bin TL’lik hibe ise geri ödemeli olacak. Bu desteğin geri ödenmesi, engelli vatandaş işini kurup kâra geçtiği andan itibaren adım adım yapılacak.

Projeye başvurarak kendi işini kurmak isteyen tüm engelliler bulundukları ilden başvuruda bulunabilecekler. Alınan başvuruların ardından seçilen girişimciler, İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinde bulunan eğitim merkezlerinde KOSGEB Yeni Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanacak. Eğitime katılarak projeleri kabul edilen girişimcilerin, kendi illerinde iş yeri kurma hakları olacak. Bu sayede Bakanlık engellilere iş sahası oluşturacak.

Girişimci olmak isteyenler Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasında online başvuru formunu dolduracak. Türkiye genelinde elektronik olarak başvurular değerlendirilecek. Proje ilk olarak pilot il Ankara’da başlatılacak.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: