2013 Yılı Hibe Desteklemeleri ve Projeleri Tanıtıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğü ve Kula İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile Kula’daki çiftçilere 2013 yılı hibe desteklemeleri ve projelerini tanıttı.

Kula İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nce organize edilen ve Kula Belediyesi Toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte üreticiler hibe programları ve projeler konusunda bilgilendirildi.

Konuyla ile ilgili konuşan İlçe Tarım Müdürü Atakan Bedez; Mart ayından itibaren projeleri kabul etmeye başlayacaklarını belirterek, şunları anlattı: “Kırsal kalkınma politikalarının en önemli amaçlarından biri kırsal alanlarda göçün azaltılması ve yaşam standardının yükseltilmesidir. Bu sebeple uygulayacağımız program vasıtasıyla kırsal alanlarda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve mevcut işletme yapılarının güçlendirilmesinin yanı sıra gıda hijyeni, hayvan refahı ve ıslahı konularında AB normları yakalanmış olacak. Kırsalda yaşayan insanlarımızın gelir ve refah seviyelerinin arttırılması, önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bütün bu gelişmeler ışığında çiftçi, üretici örgütleri ve işletmelerin proje yapma kapasiteleri gelişecektir. Böylelikle sorunların çözümünde katılımcılık artacaktır.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: