Hibe Programı Kapsamında 110 Adet Proje Başvurusu Yapıldı

Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı, AB hibe programı kapsamında 2013 yılı içerisinde 110 adet proje başvurusu yapıldığın, bu projelerden 9′unun kabul edildiğini söyledi.

Mardin’de ‘AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2013 Yılı 2. Toplantısı’ yapıldı. Vali Yardımcısı ve Avrupa Birliği il Daimi Temas Noktası Hüseyin Avcı başkanlığında yapılan toplantıya AB hibe programlarından yararlanmak üzere proje hazırlayan ve proje ofisi oluşturan kaymakamlar, belediye başkanları, Kurul İzleme Komitesi üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, meslek kuruluşları temsilcileri ile sivil toplum örgütlerinin yöneticileri katıldı.

Toplantıda proje hakkında bilgiler veren Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı, Mardin AB hibe programlarından en üst düzeyde yararlanılabilmesi için önemli çalışmalar başlattıklarını belirtti. AB hibe programı kapsamında 2013 yılı içerisinde 110 adet proje başvurusu yapıldığını ifade eden Hüseyin Avcı, bu projelerden şu ana kadar 9′unun kabul edildiğini söyledi. Avcı, şu bilgileri verdi: “Toplam başvuru hibe tutarı 23 milyon 124 bin TL olmakla birlikte kabul edilen projelerden kazanılan hibe tutarı ise 563 bin TL’dir. Mardin bölgesi TRC3 Bölgesi’nde yer alarak dezavantajlı kesimdedir. ABMAR Proje Ofisi bölgenin ihtiyaçlarını gözeterek kız çocuklarının okullaştırılması, genç istihdamının desteklenmesi, mesleki ve teknik eğitiminin kalitesinin arttırılması gibi programlara proje sunmuştur.”

Toplantıda ayrıca AB Projeler Koordinasyon Merkezi proje uzmanı M. Ali Kılınçkan tarafından ABMAR Proje Ofisi’nin görevleri ve çalışma alanlarıyla ilgili sunum yaptı. Sunumda Valilik AB Projeler Koordinasyon Merkezi’nin Mardin’de yaptığı çalışmalar anlatıldı. Sunumun sonunda soru cevap yöntemi ile toplantıya katılanlar bilgilendirildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: