Sertifikalarını Alan Kursiyerler Ticarete Atıldı

Bursa İnegöl Belediyesi ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursu sona erdi. Eğitimlerini tamamlayan 30 kursiyer sertifika aldı. Bu kursiyerlerden 11’inin işyeri açarak ticarete atıldığı öğrenildi.

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK) bünyesinde, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının destekleri ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursu 03-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kursta eğitimlerini tamamlayan kursiyerler Kültür Sosyal ve Gençlik Merkezinde yapılan törende girişimcilik belgelerini aldı.

İNESMEK bünyesinde 70 saat verilen eğitim sonunda belge alan 30 kursiyerden 11’i KOSGEB’den destek alarak işyerlerini açtığı öğrenildi. Yine 2 kursiyerin ise destek için başvuruda bulunduğu bildirildi. KOSGEB tarafından iş projesi kabul edilen ve desteklenmeye uygun görülen kursiyerlere, projelerine göre belirlenecek miktarda geri ödemesiz hibe verilecek.

Sertifika töreninde konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursuna katılan yeni girişimcilere iş hayatına ilişkin önemli bilgiler vererek, tavsiyelerde bulundu. Girişimcilik kursunu, KOSGEB ile ortaklaşa düzenlediklerini kaydeden Başkan Aktaş, “Kursumuzdaki amacımız, girişimciliğin geliştirilmesini sağlamak ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin eğitimli bir şekilde maddi ve manevi destek alarak emin adımlarla ticaretlerinde ilerlemelerine yardımcı olmaktı. Bunu başardığımıza inanıyorum.” dedi.

KOSGEB ile ortaklaşa yürüttükleri girişimcilik kursunun 03-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildiğini belirten Aktaş, “Eğitimler İNESMEK bünyesinde 70 saat olarak verildi. Kursumuzdan 30 kursiyerimiz faydalandı. Kursiyerlerimiz; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri egzersizlerinin yapılması ve iş planı konularını kapsayan bir kurs aldılar. Kursa katılan girişimci adaylarımız aldıkları eğitimle işveren olma yolunda önemli bir adım atmış oldu. Belgelerin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

İşyeri açan 11 kursiyer adına konuşan Dilber Akdağ, KOSGEB tarafından projesinin kabul edilmesi ile yeni açtığı işyerinde mobilya sektörüne hizmet vereceğini ifade ederek, kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmanın ardından kursiyerlere girişimcilik sertifikaları takdim edildi ve ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: