Yatırımcılar Vakit Geçirmeden Proje Başvurmalarını Tamamlamalı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, kırsal destekleme için Türkiye geneli yaklaşık bin 500 başvuru olduğunu hatırlatarak, iş adamlarına vakit geçmeden başvurmaları çağrısında bulundu.

TKDK Koordinatörü Mustafa Bozkurt, Kafkas Sanayici ve İş Adamları Derneği (KARSİAD) üyeleriyle, ‘Kars’taki Tarım ve Hayvancılık Sektöründe TKDK’nın Önemi’ konulu seminerde bir araya geldi. Bozkurt, burada yatırım yapmayı düşünen iş adamlarına seslendi ve “İş işten geçmeden başvurularınızı yapın. Yaklaşık Türkiye geneli bin 500 proje başvurusu oldu. Bu gittikçe artacak. Böylelikle takdir edersiniz ki pastada daralma olacak.” dedi.

KARSİAD toplantı salonunda yapılan bilgilendirmeye TKDK Kars İl Koordinatörü Bozkurt ve işadamları katıldı. Toplantının başlangıcında dernek üyelerine kısa bir konuşma yapan KARSİAD Başkanı Sultan Murat Dereci, İl Koordinatörüne verdiği destekten dolayı dernek adına teşekkür etti.

Başkan Dereci, “TKDK, Kars’ın gelişimi için bir fırsattır. Ve bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir. TKDK gerek projelere verdiği hibe oranlarının yüksekliği, gerek personel ve kurum yapısı bakımından Kars’ın kalkınmasına çok ciddi katkı sunmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

TKDK Koordinatörü Bozkurt ise kurumlarının Avrupa Birliği IPARD programı kapsamında finanse edildiğini, bunun da kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunduğunu söyledi. Bozkurt, et sektörü, süt sektör, arıcılık, balıkçılık, meyve sektörü turizm yapan sektörlere desteklerinin olduğunu hatırlattı. Bunun da projelendirilerek yapılacağına vurguda bulunan Bozkurt, yüzde 65’e varan hibe desteklerinin ve sektörüne göre 3 milyon TL’ye kadar desteklerinin söz konusu olduğunu açıkladı.

Toplantıda işadamlarının birebir sorularına da cevap veren Bozkurt, toplantı ile birlikte iş adamlarının ve kendilerinin amaçlarına ulaştığını kaydetti.

TKDK personelinin ne kadar iyi niyetli, özverili olduğunu bu toplantıda bir kez daha görmüş olduklarını dile getiren Başkan Dereci, katılımlarından dolayı işadamlarına ve İl Koordinatörü Bozkurt’a teşekkür etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: