Reyhanlı Esnafına Büyük Destek!


Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu, ilçede yaşanan bombalı saldırıdan sonra KOSGEBtarafından zarar gören esnaflara verilen faizsiz kredinin bir an önce dağıtılması hususunda gerekli girişimlerde bulunularak bugüne kadar 35 milyon TL kredinin faizsiz olarak tahsis edildiğini kaydetti.

Zaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen basın toplantısında, 25 Mayıs tarihinde yapılan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri neticesinde görevi devraldıklarını söyledi.

Reyhanlı’da 11 Mayıs tarihinde gerçekleşen bombalı saldırıların kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Zaroğlu, ilçedeki vatandaşların oynanan oyunlara gelmeyerek metanetini koruduğunu kaydetti.

Bombalı saldırılarda herkesin ilçe halkının yanında yer aldığını vurgulayan Zaroğlu, “Bakanlıklar, valilik sivil toplum örgütleri, resmi kurumlarla görüşmeler yapıldı. İlçenin sorunlarının çözümü için çalışıldı. İlçemizde yaşanan bombalı saldırıdan sonra KOSGEB tarafından zarar gören esnaflara verilen faizsiz kredinin bir an önce dağıtılması hususunda gerekli girişimlerde bulunularak bugüne kadar 35 milyon TL kredi faizsiz olarak tahsis edildi” diye konuştu.

Seçim öncesi bir takım hedeflerinin olduğunu belirten Zaroğlu, bunlar arasında önceliklerinin ilçeye yakışır bir ticaret ve sanayi odası yapmak olduğunu, bununla ilgili Yenişehir mevkiinde hizmet binasının yapılmasının düşünüldüğünü kaydetti.

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nın 6 aylık zaman diliminde yaptı faaliyetleri de anlatan Zaroğlu, TOBB tarafından her yıl geleneksel olarak Ramazan’da gönderilen 35 bin lira gıda yardımlarının ihtiyaç sahiplerine verildiğini söyledi.

Zaroğlu, eylül ayında TOBB tarafından eğitime katkı için gönderilen 30 bin lira tutarındaki ödeneğin, oda yönetimi tarafından alınan kararlar doğrultusunda ilçe ve köy okullarına tutanak karşılığında teslim edildiğini belirtti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: