KOSGEB Desteklerinden Yararlanmak İçin Proje Üretin


KOSGEB Desteklerinden Yararlanmak İçin Proje Üretin

Manisa Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Hizmet Merkezi (KOSGEB) Müdürü Recep Özçevik, kentte 18 milyon lira destek verdiklerini açıkladı. Özçevik, kadın ve genç girişimcileri KOSGEBfırsatlarından yararlanmak için proje üretmeye davet etti.

KOSGEB Müdürü Recep Özçevik, merkezin hizmetleri hakkında Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’a brifing verdi. Özçevik, sahada merkezin bilinirliliğini artırılması ve fırsatlardan yararlanılması amacıyla meslek liselerinde ve üniversitelerde bilgilendirme toplantıları yaptıklarını açıkladı. Özçevik, 2008 yılında Manisa’da kurulan müdürlüğün 2010 yılına kadar 2 milyon 270 bin destek verdiğini, 2010-2012 yılları arasında bu desteğin 15 milyon 321 bine çıktığını açıkladı. Özçevik 2013 yılında merkez olarak 3 milyon 42 bin lira destek verdiklerini söyledi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ayakta kalması ve girişimcilerin yetişmesi için çalıştıklarını ifade eden Özçevik, bugüne kadar iki bin işletmeye destek verdiklerini duyurdu.

Özçevik, “Manisa girişimcilik ruhuna sahip bir il. 75 girişimcilik kursundan 2 bin 120 mezun verdik. Mezun olan girişimcilerin 288’i 3 milyon 500 bin lira hibe alarak işlerini kurdu. KOSGEB olarak sanayide faaliyet gösteren firmalara ve ticaret sanayi odalarına da destek verdik. Ticaretin geliştirilmesine katkı sağlayacak iş gezileri desteğimiz var. 24 farklı ülkeye 50 iş gezisi düzenledik. Binin üzerindeki işletmeyi yurtdışına gönderdik” dedi.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş da günümüzde orta ve küçük ölçekli işletmelerin rekabete uyum sağlamak için KOSGEB’den yararlanmalarının önemine değindi. Özellikle kadın ve genç girişimcilere çağrıda bulunan Vali Savaş, geri ödemesiz hibeler sayesinde iş kurmak isteyen birçok kişinin ekonomiye katkı sağlayabileceğini ve iş sahibi olabileceğini söyledi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: