Hibe Desteği Müracaatları İçin Son Gün 27 Ocak 2014


Hibe Desteği Müracaatları İçin Son Gün 27 Ocak 2014

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Hibe Desteği’nden faydalanmak isteyen üreticilerin başvurusunu, projeleri ile birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar il müdürlüklerine yapabileceğini bildirdi.

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Bakanlığın “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında hazırladığı “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı”nın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Bakanlık, hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin başvurusunu, projeleri ile birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar il müdürlüklerine yapabileceğine dikkat çekti.

Ekonomik yatırımlar için gerçek kişi başvurularında 300 bin TL’ye kadar, tüzel kişi başvurularında ise 800 bin TL’ye kadar olan yatırımların yüzde 50’sinin destekleneceğini bildiren Bakanlık şunları kaydetti.

“Yatırım projelerinin tamamlanma tarihi ise 1 Aralık 2014 olarak belirlendi” dedi. Destekleme kapsamına alınan başvuru konuları ise tarımsal ürünlerin işlenmesi-depolanması ve paketlenmesine yönelik yatırım tesislerinin yapımı, alternatif enerji kaynakları kullanılan yeni seraların yapımı, tarıma dayalı yatırım tesislerinde kullanılmak üzere alternatif enerji kaynağı tesislerinin yapımı, koyun-keçi ve manda konularında olabilecek.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: