Trabzon’da Kobi’ler Dünyaya Açılıyor


Trabzon’da Kobi’ler Dünyaya Açılıyor

Trabzon Ticaret Ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, KOBİ’ler ile ilgili proje kapsamında Trabzon’da ihracat yapmaya yeni başlamış veya kısa dönemli ihracat yapmış, özellikle üretim alanında faaliyette bulunan firmaların ihracatta süreklilik kazanmaları ve ihracat paylarının artırılmasının planlandığını belirtti.

Hacısalihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, KOBİ‘lerin dünya pazarlarına açılması için oda olarak gayret ettiklerini kaydetti.

Bütün dünyada KOBİ’ler üzerine çalışmalar yapıldığını, Türkiye’de de bu yöndeki çalışmalara ağırlık verildiğini belirten Hacısalihoğlu, şunları vurguladı:

“Trabzon’da çalışmalara başladık ve 20 KOBİ’yi ihracatçı olarak yetiştirmesine yönelik adım atıldı. ‘Trabzon KOBİ‘leri Dünyaya açılıyor’ projesi kapsamında Trabzon’da ihracat yapmaya yeni başlamış veya kısa dönemli ihracat yapmış,  özellikle üretim alanında  faaliyette bulunan firmaların ihracatta süreklilik kazanmaları ve ihracat paylarının artırılması planlanıyor. Projeye dahil olacak 20 firmanın belirlenmesine başlandı. Bu konuda istekli firmalar TTSO Proje Koordinasyon Ofisine müracaat etmesi gerekir. Toplamda 20 firma eğitime alınacak. Her bir firmadan birer kişi haftada 2 gün olmak üzere 5 hafta boyunca birer ihracatçı olarak yetiştirilecektir.” diye belirtti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: