61 Projeye Destek


61 Projeye Destek

Malatya’ya son 3 yılda Bölgesel Kalkınma Planı Mali Destek Programları kapsamında 61 projeye 15 milyon 300 bin lira destek verildiği bildirildi.

Malatya’ya son 3 yılda Mali Destek Programları kapsamında Malatya’da 61 projeye 15 milyon 300 bin, Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programları kapsamında 20 faaliyete ise 1 milyon 200 bin destek verildi.

Dünyada ve Türkiye’de son dönemde ortaya çıkan gelişmeler yönetim ve planlama anlayışlarında köklü değişiklikler meydana getirdi. Bu değişim sonucunda yerel potansiyelleri yine yerel kaynaklarla planlamak ve uygulamak ilkesini temel alınıyor. Bölgeler arasındaki farklılıkları gidermek amacıyla bölgesel projeleri hayata geçirildi. Mali destek programları kapsamında desteklenen projelerin büyük kısmı tamamlandı. Destek verilen KOBİ projeleri sonucunda Malatya’da toplam 614 kişinin istihdamı sağlandı. Malatya Yatırım Destek Ofisi ise kurulduğu günden bu yana yatırımcı ve girişimcilere yaklaşık bin 537 adet ücretsiz bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sağlandı. Malatya Yatırım Destek Ofisi tarafından yatırım desteği sağlanan 1 firma Malatya’da yatırım kararı almış olup bu firmalar tarafından yapılacak toplam yatırım 1,2 milyon TL ve öngörülen istihdam ise 200 kişidir.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: