Edremit Başarısı

eserim

Edremit Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın TÜBİTAK ile ortaklaşa düzenlediği ‘Bu Benim Eserim’ isimli proje yarışmasına, Balıkesir’in Edremit ilçesinden katılan öğrenciler başarı kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliğinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Bu Benim Eserim’ adlı proje yarışmasının, Eskişehir Bölge Finali Sergisi’nde 9 proje, Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. Eskişehir, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kütahya ve Yalova illerinden ortaokul öğrencileri, matematik ve fen alanında yaptıkları projelerini, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Spor Salonu’nda gerçekleştirildiği sergiyle tanıttı. Bilim kurulu tarafından iki gün boyunca değerlendirmeye alınan Eskişehir Bölge Finali Sergisi’ndeki 92 projeden 9’u Türkiye finaline seçildi.

Sergilenen projeler arasında bulunan Edremit Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin proje çalışması da beğeni topladı. Danışman Öğretmen Özlem Seren öncülüğünde, öğrenciler Afra Karabulut ve Tuba Kafa tarafından hazırlanan ‘Betonitten Koruyucu Katman’ projesi, sergiyi gezenlerin ilgisini çekti. Edremit’in adını ülke çapında duyurmayı başaran öğrenciler, çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Hazırladıkları projenin amacını anlatan öğrenciler, “Köprü ayakları gibi sürekli su altında kalıp aşınan yüzeyler için koruma katmanı yapıp yıpranmaları azaltmayı amaçladık. Projemizi yapmamız için gerekli olan betonitin Çankırı’dan teminini sağlayan Mustafa Bektaş’a ve proje konusunun ön araştırmasında yardımcı olan ODTÜ İnşaat Mühendisi Özgür Erdoğan’a, okul idarecilerimize ve Okul Aile Birliğimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Sergiden yüzleri gülerek ayrılan öğrenciler, hazırladıkları projeyi, okullarındaki salonda arkadaşları için sergilemeyi devam ediyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: