TKDK’dan Dev Yatırım

gulluoglu

TKDK’dan Dev Yatırım

Güllüoğlu Süt ve Hayvancılık Entegre İşletmesi, bir milyon 997 bin 210 TL’lik hibe desteğini alarak Şanlıurfa’da dev tesis kurdu.

IPARD programı kapsamda kurulan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü 3. Çağrı döneminde sunulan ve yüzde 50 hibe desteği almaya hak kazanan Güllüoğlu Süt ve Hayvancılık Entegre İşletme Tesisleri’nin açılışı 2. Organize Sanayi Bölgesinde dün yapıldı.

Açılış törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Sayın Kutbettin Arzu, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Eyyubiye belediye başkanı Mehmet Ekinci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Özgökçe, TKDKŞanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Kurum müdürleri, STK temsilcileri, TKDK çalışanları, proje sahipleri, çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim burada yaptığı konuşmasında “Güllüoğlu Süt ve Hayvancılık Entegre İşletme Tesisleri İl Koordinatörlüğümüze 3. başvuru çağrı dönemi kapsamında günlük 35 ton süt işleme üzerinde tesis yapmak için başvurdu. Yapılan incelemelerde projenin 4.557.344 TL’lik bir yatırım olduğu ve hibe almaya engel bir durumu olmadığı üzerine proje onaylandı” dedi.

Güllüoğlu Süt ve Hayvancılık Entegre İşletme Tesislerine toplam hibe ödemesinin 1.997.210 TL olarak gerçekleştiğini sözlerine ekleyen Yetim, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü’nün %50 hibe desteği ile kurulan Güllüoğlu Süt ve Hayvancılık Entegre İşletme Tesisleri Şanlıurfa’da 20.000 metrekarelik bir alanda başta Urfa sadeyağı, tereyağı ve peynir olmak üzere süt ve süt ürünleri üretimine yönelik olarak kurulmuştur. Bu yatırımla TKDK ailesi olarak 143 yıllık kalite geleneğiyle yeni bir alana adım atan Güllüoğluşirketinin başarısına ortak olmanın sevincini yaşıyoruz “diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: