Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Hibe

hayvan

Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Hibe

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni hayvancılık destekleri tasarısı kapsamında küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 80 oranında teke ve koç hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine teke ve koç desteği Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni hayvancılık destekleri tasarısı kapsamında küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 80 oranında teke ve koç hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

İhsan Akın, Yeşilyurt ilçesine bağlı Zeydan, Cumhuriyet Örnek köy, Cafana, Seyit uşağı, İkizce, Özal ve Fatih köylerinde yetiştiricilerle bir araya geldi. Hayvan üreticilerine bakanlığın hayata geçirmeyi planladığı hayvancılık desteklerine ilişkin bilgiler veren Akın, hayvancılık desteklerine ilişkin hazırlanan yeni kanun taslağı yasalaştığında yetiştiricilere teke ve koç için yüzde 80 oranında hibe katkısı sağlanacağını ifade etti.

Yetiştiricilerin sorunlarına da değinen Akın, yaylalardaki su ve sulak alan sıkıntısı bulunduğunu belirtti. Birlik olarak bu sorunların çözümü için proje hazırladıklarını anlatan Akın, ”Yetiştiricilerin yayla dönemlerinde yol, su, tuvalet ve elektrik ihtiyaçlarının karşılanması içeren projemiz devlet-millet işbirliğiyle sorunların çözümünü öngörüyor. Hep dile getirdiğimiz mera ıslah çalışmalarındaki bazı eksik ve aksaklıkların giderilmesi noktasında çözümler sunuyor. Islahla ilgili kurum ve kuruluşların yetiştiricileri desteklemesi gerektiği ve gerekliliğini dile getiriyor.” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: