18 Tesise Hibe Desteği Verildi

tesis

18 Tesise Hibe Desteği Verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi” projesi kapsamında Osmaniye’de 18 projeye toplam 5 Milyon 460 Bin TL hibe desteği verildi. Vali Dr. Mehmet Oduncu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam ve hibe desteği alan 18 tesisin temsilcisinin katıldığı törende Vali Dr. Mehmet Oduncu ve 3 tesis sahibi arasında temsili olarak sözleşmeler imzalandı.

Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda düzenlenen törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programının ekonomik yatırımlar, makine-alet-ekipman alımları ve sulama sistemleri olmak üzere 3 aşamada gerçekleştiğini ifade ederek, “Bakanlığımız, 2007 yılından bu yana, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi ile ilgili yapılacak tarımsal tesislere, yapılan yatırımın %50’sini hibe desteği olarak işletmelerimize vermektedir.  Osmaniye’de 2007 yılından bugüne kadar 7 etap tamamladık, bugün imzalayacağımız sözleşmeler 8. etabı oluşturmaktadır. İlk 7 etapta toplam 41 fabrikamıza, 17 Milyon 336 Bin TL proje bedeli karşılığı olarak, toplam 8 Milyon 668 Bin TL destekleme verdik. Bu fabrikalarımızda 412 kişi istihdam edilmektedir” diye konuştu.

Bu yıl 21 firma sahibinin müracaat ettiğini, bunlardan uygun görülen 18’inin Bakanlığa gönderildiğini ve hepsinin hibe desteği almaya hak kazandığını kaydeden İbrahim Sağlam, “Yapılan projelerin, proje değeri toplam 10 Milyon 926 Bin TL idi, bunun %50’si olan 5 Milyon 460 Bin TL.’sini kendilerine hibe desteği olarak vereceğiz. Bugün sözleşmelerini imzalayacak olduğumuz projelerin tamamlanma tarihi 1 Aralık 2014’dür. Bu 18 fabrikada 162 işçi istihdam edilecek. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: