Canlı Hayvan Alımına Hibe Desteği

1323808_a_damizlik_boga_koc_ve_teke_desteginde_yuzde_80_hibe

Canlı Hayvan Alımına Hibe Desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından damızlık boğa, koç ve teke alımında besicilere yüzde 80 oranında hibe desteği verileceği bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Konya Ovası Projesi (KOP) ve Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamında yeni başlatılan uygulama ve desteklerin startının verildiğini açıkladı.

Bakanlığın küçük ve orta ölçekli aile işletmelerine önemli hayvancılık destekleri sağlamak suretiyle, kırsal istihdamı ve çiftçi gelirini daha fazla artırmayı hedeflediğini ifade eden Bakanlık Temsilcisi, “Büyükbaş hayvancılık işletmelerine, etçi veya kombine ırk damızlık boğa alımında yüzde 80 hibe desteği sağlayacağız. Tabii veya suni tohumlama ile etçi veya kombine tohum kullanan ve ön soy kütüğüne kayıtlı anaç hayvan başına 350, doğacak buzağı için ise 150 TL olmak üzere toplam 500 TL destek verilecek ” dedi.

Ayrıca soy kütüğüne üye yetiştiricilere de 70 lira ilave destek verilerek yetiştiricilerin desteğe erişimini kolaylaştırmak amacıyla başvuruda ölçek ve birlik üyelik şartı aranmayacağı da açıklandı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: