Girişimciye Hibe Desteği

girisimci
Girişimciye Hibe Desteği

Bitlis Adilcevaz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB)  düzenlediği “Yeni Girişimci Desteği Projesi’nde iş planları kabul edilenler 30 bin lirası ‘hibe’ olmak üzere 100 bin lira kredi desteğine kavuşacak.

Adilcevaz ESOB Başkanı Ümit Aldağ , yaptığı açıklamada, yapılan çalışmalarla bölgede bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtti.

Adilcevaz ilçesinde açılacak girişimcilik kursu sonunda sertifika almaya hak kazananların 30 bin lirası hibe 70 bin lirası faizsiz kredi olmak üzere 100 bin lira destekle iş yerlerini açabileceklerini ifade eden Aladağ, şöyle dedi: “Amacımız ilçemizdeki işsiz genç sayısını azaltarak istihdama katkı sağlamak. Belgelerine almaya hak kazanan girişimciler sadece kendine değil, yanında istihdam edeceği kişi sayısıyla da ülke ekonomisine katkı sunacaktır. Şu an itibariyle ilçemizde 5 genç girişimci kardeşimiz projelerini sunmuş ve kabul edilmiştir. Bu belgeleri alıp saklamanın bir mantığı yoktur, belgeyi alan girişimcinin proje yaparak katma değer sağlaması en büyük hedefimizdir. Bizden bu konuda destek isteyen tüm hemşerilerimizin yanındayız.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: