Engelli Girişimcilere 36000 TL Hibe!

engel

Engelli Girişimcilere 36000 TL Hibe!

Kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumlarını, istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız 36000 TL hibe verilecektir. Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin önündeki tüm engelleri kaldırmaya kararlı olan başbakanlık ve ekibi,  projeler için yılda 2 kez hibe çağrısı yapılacağını açıkladı. 28 Haziran 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecekler ve gerçek kişi olarak sayılabilecek engelli girişimci adayları ikamet ettikleri il içinde uygulanmak üzere proje sunabileceklerdir. Engelli girişimci adaylarının işlerinin başında olabilecekleri projelere devlet desteği verileceğini ileten  yetkililer, engelli birey adına vasi olanların kendi işletmelerini kurmak için sundukları projelerin kapsam dışında olacağı bilgisini iletti.

Girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere toplamda 36 bin TL’ye kadar hibe desteği verilebilecek. Kuruluş işlemleri desteği, işletme giderleri desteği, kuruluş desteği kapsamında makine, teçhizat, yazılım, donanım, sarf malzemesi, ofis malzemesi gibi maliyetler için toplamda 36.000 TL hibe devlet desteği olarak alınabilecektir.

Birçok engelli dernek ve federasyon engelli bireylerin hem iş hem sosyal hayata katılımına yönelik başlatılan devlet desteğini sevinçle karşıladılar.

Detaylı bilgi ve projeleriniz için uzman danışmanlarımızı arayabilirsiniz. 0850 811 2 444

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: