Geç Kalmayın! Hibe Desteği Başvuruları İçin Zaman Daralıyor

destek

Geç Kalmayın! Hibe Desteği Başvuruları İçin Zaman Daralıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, yaptığı açıklamada Antalya’da bugüne kadar 111 ekonomik yatırım projesinin hayata geçirildiğini ve 52 milyon lira hibe verildiğini söyledi.

Yatırımcıların proje tutarlarının yüzde 50’sini hibe olarak alabileceklerini dile getiren Dallı,  “Yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolamasına yönelik yatırımlara destek vermeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere alternatif enerji kaynaklarından elektrik üreten tesislerin yapımına yönelik yeni yatırımlar ile alternatif enerji kaynakları kullanan yeni sera yapımı da hibe desteği kapsamındadır.Ayrıca bitkisel ürün, hayvansal ürün ve su ürünleri işlenmesi ve paketlenmesi, hayvansal orijinli gübre işlenmesi ve paketlenmesi konuları da desteklenmektedir.” diyerek ifade etti.

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliğine 1,5 Milyon TL Destek

Yatırımcıların büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği ile su ürünleri ve kültür mantarcılığına yönelik modern sabit yatırımlar için de başvuruda bulunabileceğini dile getirdi Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için proje tutarı 1 milyon 500 bin lira, küçükbaş, kanatlı hayvan, su ürünleri ve kültür mantarcılığına yönelik yatırımlar için ise 1 milyon lira olarak belirlendi. Ancak kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde et üretimi için hibe desteği verilirken, yumurta üretimi için destek verilmemektedir.Soğuk hava deposu yapımı için de hibe desteği verilmeye başlamıştır.

Hibe desteğinden faydalanmak isteyenler 29 Mayıs 2015 tarihine kadar başvuruda bulunabilir. Detaylı bilgi ve başvurularınız için geç kalmadan çağrı merkezlerimiz üzerinden irtibata geçebilirsiniz.0850 811 2 444

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 811 2 444
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi2015

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: