TKDK Desteğiyle Arazisini Değerlendirdi Patron Oldu!

yyy

TKDK Desteğiyle Arazisini Değerlendirdi Patron Oldu!

TKDK’ nın çağrı ilanını duyan işletme sahibi Eren Çakırbey,  12’nci çağrı döneminde kuruma başvurarak ellerinde bulunan araziyi değerlendirmeye karar verdi ve başvurusunu gerçekleştirdi.

TKDK‘ nın kırsal alanda kır bahçelerine, düğün salonlarına, restoran ve kahvaltı veren yerellere destek verdiğini duyduklarını ve harekete geçtiklerini söyleyen Eren Çakırbey, ağabeyiyle hazırlayıp sundukları projenin kabul edildiğini dile getirdi.

İşletmelerinin 400 bin lira yatırım bedeli olduğunu ancak proje aşamasında biraz acemilik yaşadıklarını söyleyen Çakırbey, “İşi tam bilmediğimiz için her yeri projelendiremedik. Bundan dolayı 86 bin liralık destek aldık. Yoksa TKDK yola döşeyeceğimiz parke taşına bile yüzde 50 hibe desteği veriyormuş.” diye konuştu.

Kır bahçelerinin bir aydır faaliyette olduğunu söyleyen Çakırbey, “Bir ay içinde birkaç düğün organizasyonu aldık. Bunun dışında sabahları kahvaltı, öğle ve akşam yemek hizmetlerimiz var. Ramazan yaklaştığı için iftar programları alıyoruz. Bir de ilçemizin dışında çevre ilçelerden de teklifler alıyoruz. Edremit’ten iki düğün organizasyonu aldık. Bazı müşterilerimiz gelecek yıl için düğün rezervasyonu yaptırmak istedi.” ifadesini kullandı.

Çakırbey, işletmelerine havuz, çocuk oyun alanı, bungalov, teras gibi yerler yapılacağını ve maliyetinin 200 bin lirayı bulacağını syleyerek, bunlar için de TKDK‘ya proje sunmayı hedeflediklerini dile getirdi.


Kobiline Bilgi Merkezi 0850 811 2 444
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: