KOSGEB Desteğini Almak İçin 5 Altın Kural!

kosgeb

KOSGEB Desteğini Almak İçin 5 Altın Kural!

KOSGEB, yeni iş kurarak patron olmak isteyenlerin kullanacağı hibe veya devlet destekleri için girişimcilere çeşitli destekler sağlıyor. KOSGEB tarafından 30.000 TL geri ödemesiz Hibe almak için yapmanız gereken izleyeceğiniz 5 adım şunlardır;

1.Girişimcilik Eğitimi Alın

KOSGEB hibe veya kredi desteği alabilmek için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekir. Bu eğitimler çeşitli kurumlar tarafından düzenleniyor ve ücretsiz olarak verilir. Eğitimin süresi ise 72 saattir.

2. İş Planınızı Hazırlayın

İş planı hazırlama aşamasında işletmenizin kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini, aylık, yıllık tahmini kazanç tablolarınızı işi bilen bir uzmanına hazırlatmanız gerekiyor. İş planı KOSGEB’den destek almanızı sağlayacak en önemli faktörler arasında yer alır ve değerlendirme sürecinde önemli bir yer tutar. Tecrübeli bir uzmanla iş planınızı hazırlamanız maksimum hibeyi kapma şansınızı yükseltir. Birçok girişimci hayal kurar ancak bunu bir plana, projeye dökmeden hiçbir hayal gerçekleşmez. İyi bir iş planı için  KOBİ-LINE Bilgi Merkezimiz üzerinden uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. 0850 811 2 444

3. Başvuru Sürecinizi Takip Edin

İş planı hazır olduktan sonra destek başvurunuz, iş planı ve gerekli diğer belgeler toplandıktan sonra uzmanlarımız tarafından hem online ortamda hem de dosya ortamında teslimi yapılır. Destek başvurunuz, KOSGEB uzmanı tarafından bilgi, belge ve şekil yönünden ön değerlendirmeye alınır.

4. Kayıt ve Onay Süreci

Yapılan çalışmalar sonucu atanan kurul tarafından iş planınız değerlendirilir ve hibe desteğiniz onaylandıktan sonra gerekli kayıtlar ve fiili süreç işleyişi uzmanlarımız tarafından yapılır.

5. Artık İşinizin Patronu Sizsiniz

Tüm bu aşamalardan sonra desteklerden yararlanmaya hak kazanmış olursunuz. Artık işinizin patronu sizsiniz. İşletmenizi açar ve aşama aşama tüm harcamalarınızı yaparken bir taraftan da hibe ve kredi desteklerinizi alırsınız.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 811 2 444

yotubetwettinstagrammgooglefacebook

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: