Silifkeli Girişimcilere Sertifika

KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Girişimci Kadınlar Derneği birlikteliğinde uygulanan uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifika töreni Ticaret Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Törene Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve eşi Yasemin Damatlar, Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Gani Coşkun, Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri Sebahattin Altun, Kosgeb İl Müdürü Mehmet Yılmaz, Ticaret Odası Başkanı Ali Doğan, Ticaret Odası Meclis Başkanı Nurettin Kaynar, MHP İl genel Meclis üyesi Yahya Yılmaz, Yapı Kredi Bankası Müdürü Sercan Başar, İş Bankası Müdürü Fırat Altundiş, Akbank Müdürü Gamze Kuz, Kent Konseyi Başkanı Rıfat Karaduman, İş Adamı Sadık Akman, Emniyet müdürünün eşi Figen İmişci, Eğitmen Hasan Uğur Can, TSO Genel sekreteri Yıldırım Baydar, Dernek başkanı Yeşim Altun ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Girişimci Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Altun, yaklaşık iki yıl önce Silifke’de kadınların istihdam edilmesi ve ekonomik hayatta olabildiğince aktif rol alması amacı ile dernek kurduklarını belirterek, “Bizler Silifkeli girişimci kadınlar olarak kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü, kendinden emin, sosyal hayatın her yerinde aktif bir şekilde var olan kadınlar düşledik ve bu uğurda yılmadan usanmadan hep çalıştık. Daha yolun çok başında olmamıza rağmen yine de bu amaç doğrultusunda belli bir yol kat etmeyi başardık. Bir hayalle başlayan bu serüvenimiz bir amaca bir ideale bir hayat felsefesine dönüştü. Şuan burada bu sertifikayı alan arkadaşlarımız bu zorlu yolda bir basamak daha öne çıkmış bulunuyor ve maddi özgürlüklerini sağlama konusunda bir adım daha atmış, yeni başarı hikâyeleri ile ekonomik hayatta yerlerini alma yolunda süratle ilerliyorlar” dedi.

Güzel işlere imza atacaklarını belirten Yeşim Altun, şunları kaydetti:

“Bizler Silifke Girişimci Kadınlar Derneği olarak birçok engelleri aşmasını bildik birbirimize güvendik. Bu ve benzeri kadınlarımız için faydalı organizasyonları hız kesmeden yapmaya devam edeceğiz. Silifke de bundan sonra kadınlar açısından hiçbir şey eskisi gibi olmayacak daha güçlü, daha etkili, sosyal ekonomik ve siyasi hayatta daha etkin kadınlar göreceksiniz. İnşallah güzel işlere kalıcı imzalar atacağız kazanan her zaman Silifke olacaktır.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: