KOSGEB’den Develi’ye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Develi Belediyesi ve KOSGEB Kayseri Hizmet Merkezi işbirliği ile Develi Mesleki Eğitim Merkezinde bir yıl süreyle düzenlenmeye başlayan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” kapsamında Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ali Kaya “Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi” konulu konferans verdi.

Kaya; Kayseri Girişimciliğe Örnek olarak 1894 yılında dünyaya gelen 1969 yılında vefat eden Deli Ahmet adı ile maruf Develi ilçesine bağlı Türkmen Bey köyünden Ahmet Sağıroğlu ve Sümerbank’ın hikâyesini örnek verdi.

Kaya, konferansında, Türk şirketlerinde yerli girişimcilik stratejileri, girişimcilikte inovasyo’nun ve müşteriyi tanımanın önemi, Batı toplumunda birey benim için en doğru olan ne sorusunu sorarken ortak davranış kültüründe yani bizler acaba başkaları ne der sorusuyla hareket edişine kadar birçok örneğe yer verdi.

Develi girişimcilik eğitimlerine Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, KOSGEB Kayseri Merkez Müdürü Erdal Çınar, STK temsilcileri yanı sıra girişimci ve Develi esnafları katıldı.

Belediye Başkanı Recep Özkan, “İlçemizin ekonomik ve sosyal, kültürel gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yerel yönetim olarak her türlü girişimi başlattık. Son bir hafta içerisinde Turizm Odaklı Kalkınma Projesinin üniversitelerimiz ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansının katkılarıyla hazırlandığını şimdi de KOSGEB İle işbirliği yapılarak girişimcilerin eğitim faaliyetlerini başlattık. Eğitimler sonunda alınacak olan sertifikalar sayesinde iş yeri açma ve KOBİ desteği için katkı sağlanacak” dedi.

Kaymakam Enver Ünlü, “Kalkınma hamlesinin bölgesel kalkınma ayağında KOBİ’lerin desteklenmesi için başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Develi Belediyesi, KOSGEB İşbirliği ile Develi İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezinde bir yıl süreyle protokol imzalanmış olup, 80 saat girişimcilik eğitimi alan esnaflarımız ve yatırım yapmak isteyen, bay, bayan, engelli yeni bir iş kurmak isteyenler KOSGEB girişimcilik desteklemelerinden yararlanabilecekler.

İlçemizde girişimcilik eğitimlerine yoğun ilgi sayesinde birinci etap eğitimlerine 25 kişi ile başlanılmış olup ikinci etabının kayıtları devam etmesinin sevindirici bir gelişmedir” diye konuştu.

KOSGEB Kayseri Hizmet Merkezi Müdürü Erdal Çınar Develi İlçesinde girişimcilerin ve Esnaflara yönelik Eğitimler sonunda 30 Bin TL Hibe 70 Bin TL Kredi imkanın hangi aşamalarda sunulacağı konusunda bilgilendirme yanı sıra İlçede bir yolda 5 adet iyi örneği uygulamaya konulduğunu belirtti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: