Uzmanlardan Üniversiteli Gençlere Hibe Dersi

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi ortaklığında düzenlenen “Fikrim Var Sermayem Yok” adlı hibe destekleri konulu seminer düzenlendi.

TÜBİTAK uzmanı Esra Merih Himmetoğlu, KOSGEB uzmanı Mahmut Semih Şekercioğlu ve Çukurova Kalkınma Ajansı uzmanı Ahmet Batat, Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, kurumlar tarafından verilen hibe destekleri konusunda bilgiler verdi.

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi İstihdam ve Bilişim Çalışma Grubu koordinatörlüğünde gerçekleşen seminerde, grup koordinatörü Koray Uruk, genç girişimciliğinin önemine ve desteklenmesi konularına dikkati çekti.

Hibe konularında en yetkin kurumların şu anda kendileri ile birlikte olduğunu vurgulayan Uruk, gençler olarak TÜBİTAK, KOSGEB ve Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan nasıl faydalanılabileceğini düşünüp, ona göre çalışma yapılmasının önemine değindi.

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Atalay Yalınız ise gençlerin taleplerine göre etkinlikler yaptığını ve daha çok talep gelirse 2008 yılında TOBB ile gerçekleştirdikleri “Genç Girişimciliği Destekleme Merkezi’ni tekrar aktifleştirebileceklerini vurguladı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: