27 Milyon TL’lik Mali Destek

Ankara Kalkınma Ajansı’nın yeni mali destek programlarına başvurular başladı. 4 başlıktan oluşan yeni teklif çağrısının toplam bütçesi 27 milyon TL. Programın tanıtımı için Ankara merkez dışında, 16 ilçede toplantı düzenlendi. Bu arada 15 Ocak’a kadar devam edecek programa yönelik proje hazırlama eğitimlerinden 450 kişinin faydalanması bekleniyor.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, faaliyete geçtikleri 2010 sonundan bugüne 214 proje ve faaliyete mali ve teknik destek sağladıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

“2012 Yılı Teklif Çağrısı öngörülen bütçesi 27 milyon TL’dir. Program ile bilişim, sağlık teknolojileri, yenilenebilir enerji ve iş ve inşaat makineleri sektörlerinde çevreye duyarlı yenilikçi uygulamaları destekleyeceğiz. Ankara’nın bu alanda 6 teknoparkı, 20’ye yakın yükseköğretim kurumu, 240 bin öğrenci ve 18 bin öğretim üyesiyle, güçlü sanayisi ve ar-ge merkezleriyle büyük bir potansiyele sahip. Program konularında proje fikri olan herkesi başvuru yapmak üzere Ankara Kalkınma Ajansı’na davet ediyoruz.”

2012 Yılı Teklif Çağrısı başlığı altında kamuoyuna açıklanan destek programı 4 başlıktan oluşuyor. Çevreye Duyarlı Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı, Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı, Turizm Mali Destek Programı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı. Çevreye Duyarlı Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı ile Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na 22 Şubat 2013 saat 17.00’ye kadar başvurular kabul edilirken, Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı ile Turizm Mali Destek Programı başvuruları 15 Şubat 2013 saat 17.00’de sona erecek. 2012 Yılı Teklif Çağrısı’na ilişkin detaylı bilgiye Ankara Kalkınma Ajansı’nın resmi web sayfasından ulaşılabilir: http://www.ankaraka.org.tr.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: