Çiftçiye 335 Bin TL Destek

Ak Parti Aksaray İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Aksaray’ın Gülağaç İlçesi Bekârlar kasabasında bu yılda devam eden “Çatak Projesi” kapsamında çiftçilere 335 bin TL ödeme yapıldığını belirtti.

Bekârlar kasabasında yürütülmekte olan “Çatak Projesi” kapsamında taşlı arazilerin taşları geçen yıllarda bakanlığımızdan yapılan desteklerle temizlenme işlemi yapıldığını aktaran Yıldırıcı, “2012 yılının son günlerinde kasaba çiftçilerin gelen parayla sevindik. 2010 yılında başlayan Çatak Projesi’nden Bekârlar kasabası çiftçileri üç yılda toplam 750 bin TL destek aldılar. Bekârlar belediye başkanımız, belediyenin tüm imkânlarını kullanarak vatandaşlara bu çalışmada büyük destek vermiştir. 5 bin 500 dekar tarlanın taşlarının toplanması sonucu sadece bu yıl toplam 335 bin TL hesaplarına yatırılmıştır” dedi.

Başkan Yıldırıcı, “Bekârlar kasabası çiftçilerimiz tarafından hükümetimizin bu çalışmaya destek vermesi takdir edilmektedir. Bu çalışma sonucu hem tarlalar taştan temizlenmiş tarıma daha verimli hale getirilmiş, hem de tarlaların ortasında toplu halde bulunan taşlar çıkartılınca tarlada ekim yapılacak alanda genişlemiştir. Dolayısıyla 3. derece olan bu alanlardaki toprak yapısı 1. derece tarım alanına dönüştürülmüş oluyor. Çatak Projesi kapsamında çalışmada üstün gayret gösteren Bekârlar belediye başkanını tebrik ediyorum. Hükümetimizin çiftçilerimize vermiş olduğu 335 bin TL desteğinde Bekârlar kasabası çiftçilerimize hayırlı ve Bereketli olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: