DAKA’nın Kobi Destek Programı


Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) KOBİ’lere yönelik sunduğu 10 milyon lira bütçeli İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ile 8 milyon lira bütçeli Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri için başvurular devam ediyor.

Ajansa bölgede bulunan Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri illerinden çok sayıda başvuru yapılması beklediklerini aktaran DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, başvuru sahiplerinin en geç 15 Mart 2013 mesai saati bitimine kadar kendilerine başvurmaları gerektiğini söyledi.

Demirci, “Hazırlanan projelere, DAKA olarak desteğe hazırız. Kamu kaynaklarını doğru kullanan, başarılı, faydalı, istihdam ve kalkınmayı amaçlayan, iyi niyet taşıyan projelere desteğimiz tam” dedi.

Bu sene destek verecekleri 2 programla bölgedeki yer altı ve yer üstü kaynakların kullanılmasına yardımcı olmak istediklerini belirten Demirci, 2023 yılında, sosyal ve ekonomik refahını ülke ortalamasının üzerine çıkarmış ve bu refahtan her bireyin adil bir şekilde faydalandığı, doğayla barışık bir bölge olma vizyonunu hayata geçirmek istediklerini kaydetti.

Demirci, “Bu vizyonu başarıyla hayat geçirdiğimizde, tarımsal üretimde verimlilik ve çeşitlilik artacak. Ayrıca turizm ve hizmetler sektörü de unutulmadı. Bu çerçevede Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri Mali Destek Programı’nı da hayata geçirdik” diye konuştu.

Proje teklif çağrısı ile ilgili Van ve Hakkâri’de eğitimler verdiklerini ve bu eğitimlerin önümüzdeki günlerde Bitlis, Muş illerinde de süreceğini ifade eden Demirci, eğitimlerin ilçelerde de devam edeceğini belirtti.

Demirci, şöyle konuştu:

“Eğitimler tamamlandığında, proje teklifleriyle ilgili, teklif sahipleri tüm detayları öğrenmiş olarak bize başvuracak. Başvuruların son teslim tarihi 15.03.2013 saat 17.00 olarak belirlendi. Bu tarihten sonra ajansa ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Bu yüzden proje sahiplerinin başvurularını son süreçlere bırakmadan zamanı iyi kullanarak, gerekli bilgi, başvuru rehberi ve eklerinin tamamını, ‘www.daka.org.tr’ ve ‘www.kalkinma.gov.tr’ internet sitelerinden alarak, işlemlerini yapmalarını bekliyoruz.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: