Arıcıların Teşvik Primleri Bankaya Aktarılıyor

Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin sonuç verdiğini ve arıcıların teşvik primlerinin Kooperatif Merkez Bankasına aktarıldığını açıkladı.

Birlik Başkanı Eriş Çoban, tüm arıcıların bugünden itibaren Kooperatif Merkez Bankası’na bağlı  şubelerden  kimlik kartları ile birlikte şahsen giderek teşvik primlerini tahsil edebileceklerini bildirdi.

Çoban, yazılı açıklamasında, Hayvancılık Dairesi ile Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği’nin imzaladığı protokol doğrultusunda ülkede ilk defa arıcılığın  kapsamlı bir şekilde kayıt altına alındığını; böylelikle devlet desteği alma yolunda son engeli de aşmış olduklarını belirtti.

Koloni ve arıcı sayısında yüzde yüz artış yaşandığını,  üretilen ürünün ise dünya standartlarında olduğunu vurgulayan Çoban, arıcılık sektörünün yıllarca kayıt altında olmamasından dolayı üreticilerinin devlet desteği olmadan zor şartlarda üretim yaptıklarına dikkati çekti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: