12 Projeye 7 Milyon Hibe Sağlandı

Yozgat Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü, 34 üreticiyle sözleşme imzalarken, 34 projeden, yatırımı tamamlanan 12 projeye yaklaşık 7 milyon lira hibe desteği ödedi.

KDK İl Koordinatörü Veli Büke, yaptığı açıklamada, her çağrı döneminde üreticilerin daha fazla müracaatları ile karşılaştıklarını  vurgulayarak, “Yozgatlı üreticilerimiz, hibe desteklerinden faydalanarak modern işletmelere kavuşmak için kurumumuza gelerek başvuruda bulunuyor. İl genelinde şu anda 34 işletmemiz kurulma aşamasına geldi. Bu işletmelerden 12 tanesi faaliyetine başlayarak 7 milyon TL hibe desteği aldı. 22 işletme ise tamamlanma aşamasına geldi” dedi.

Büke, 8. Çağrı Dönemi’nde 33 proje alındığını, bu projelerin incelenmesinin devam ettiğini ifade ederek, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat İl Koordinatörlüğü olarak, hibe desteklemelerimiz devam edecek olup, 9. çağrı dönemimiz 15 Şubat-15 Mart arasında olacaktır. Bugün itibariyle çağrı ilanına çıkmış bulunmaktayız. Bu çağrıyla beraber yeni tedbirler de eklenecektir. Bunlar, kanatlı hayvan besisi ve kesimhanesi (tavuk ve hindi), meyve sebze işleme ve pazarlama, su ürünleri işleme ve kültür balıkçılığı olacaktır. Bu tür yatırım yapmak isteyen üreticilerimiz, mutlaka bu hibe desteklerinden yararlanarak, hayallerindeki tesisleri kurmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: