Süt Üretim Projesine Bir Buçuk Milyon Lira Hibe Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü hibe destek projesi kapsamında süt üreticisi bir firmaya 1 milyon 445 bin lira hibe verdi. Hibe imza töreni TKDK İl Koordinatörlük binasında gerçekleştirildi.

TKDK yılın ilk hibe projesine imza attı. TKDK İl Koordinatörü Ömerül Faruk Aydın, çiftçi ve besicilere yönelik gerçekleştirdikleri hibe projelerinin onaylanmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Aydın, Erdoğu Entegre Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin Aziziye ilçesine bağlı Atlıkonak köyünde kuracağı 100 büyükbaşlık süt üretim tesisi projesinin yüzde 65’ini hibe olarak karşılayacaklarını belirtti. Kurum olarak çağrı dönemlerinde üretici ve köylülere proje karşılığında hibe dağıttıklarına işaret eden TKDK İl Koordinatörü Aydın, “İlimizdeki bütün yatırımcıları TKDK proje vermeye ve hibelerimizden yararlanmaya davet ediyorum. 15 Marta kadar sürecek olan yeni çağrı dönemimizde 2 milyon 719 bin Avro hibe dağıtılacaktır. Erdoğu firmasının hazırlayıp ve onaylanan 2 milyon liralık projesinin yüzde 65’ini kurum olarak karşılayacağız.” Dedi.

Üretim Yapmak İstiyoruz

Erdoğu Entegre Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Büçge, ülke ve şehir ekonomisine üreterek katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. Büçge, Atlıkonak köyünde 215 dekar alan üzerine kuracakları süt üretim tesislerinde 30 kişinin istihdam edileceğini anlattı. TKDK İl Koordinatörlüğü’ne desteklerinden dolayı da teşekkür eden Büçge,”TKDK’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İşletmemiz faaliyete geçtiğinde günde 2 bin 500 kilogram süt üretmeyi planlamaktayız. Yatırımımız ülkemize, şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Aydın ve şirket yönetim kurulu üyesi Serdar Çevrim düzenlenen sade törenle hibe protokolüne imza attı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: