Hayvancılığa 9 Milyon TL Hibe Desteği Verilecek


AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “2013 yılı içerisinde, Malatya’da 9 milyon TL hayvancılık için hibe desteğimiz var” dedi.

Milletvekili Ömer Faruk Öz, partililerle beraber İl Yönetim Yedek Üyesi Abuzer Göğüs’ün veteriner kliniğinin açılışını yaptı.

Açılışta, tarım ve hayvancılık konusunda çeşitli konulara değinen Öz, şunları kaydetti: “Biz AK Parti hükümeti olarak tarımın ve hayvancılığın gelişmesi, kalkınması noktasında birçok imkanları seferber ettik ve bunlar devam etmektedir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki; Malatya, hayvancılıkta bazı sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunların başında da yem meselesi gelmektedir. Hayvancılık yapacak kişilerin, yemini kendisi üretme imkânları olanların bu mesleği tercih etmesi gerektiği kanaatindeyim. Bizim de bu noktada desteklerimiz var. Bunu çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz lazım. Aynı zamanda mera ıslahlarını doğru yapmamız lazım. Bunu doğru yapmayınca meralarımız telef oluyor. Biz hayvan üreticimizin ürettiği mamulleri olabildiğince maliyet girdilerini azaltarak, üretim yapmalarını sağlamak zorundayız. 2013 yılı içerisinde 9 milyon TL hibe desteğimiz var, faizsiz kredilerimiz var.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: