Kurtarma Botu Hibe Edildi

Bodrum’da kurtarma operasyonları yapan AKUT’a merkezi Antalya’da bulunan bir su arıtma firması tarafından şişme bot hediye edildi.

Konacık beldesindeki AKUT merkezinde düzenlenen ve AKUT Bodrum Lideri Saadettin Uslu’nun yanı sıra AKUT gönüllülerinin de katıldığı teslim töreninde firmanın Bodrum sorumlusu Kadir Günar’a, Konacı Belediye Başkanı Mehmet Tosun teşekkür plaketi verdi.

Firma yetkililerine teşekkür eden Tosun, “Müracaatlarımız sonucunda arıtma firması AKUT’a bir şişme bot hediye etti. AKUT Bodrum’da son yıllarda çok başarılı faaliyetlerde bulundu. Arama kurtarma faaliyetlerinin daha kapsamlı yapılması açısından özellikle sel felaketlerinde şişme bot kullanılacak” dedi.

Firmanın kendilerine yaptıkları bağıştan dolayı mutlu olduklarını belirten AKUT Bodrum Lideri Saadettin Uslu ise şöyle konuştu:

“Daha önce Ortakent’te ve Milas’ta sel felaketleri yaşadık. 24 insanı evlerinden kurtardık. O kurtarma çalışmalarını emanet botlarla yapmıştık. Ama artık kedi botumuz oldu. Özellikle sel felaketlerinde bu botlar çok kullanışlı. Destek olanlara teşekkür ediyorum.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: